Saptamana Mondiala de lupta impotriva Hipertensiunii si Obezitatii

In perioada 24-25 iunie 2016, cu ocazia Saptamanii Mondiale de lupta impotriva Hipertensiunii si Obezitatii , Scoala Postliceala Sanitara Hygeia in colaborare cu Directia de Sanatate Publica Sibiu, au demarat o activitate medicala, in Parcul Astra din Sibiu .
Elevii scolii coordonati de doamna Prof. Berariu Simona, domnul Prof. Tatatru Teodor si dl. Director Prof. Dr. Rusu Nicolae, au oferit trecatorilor din Parcul Astra, un consult medical (masurarea tensiunii, masurarea glicemiei, etc.) in cadrul caruia au analizat mai multi factori declansatori a Hipertensiunii si a Obezitatii. Sibienii au primit indicatii medicale si informatii pentru un stil de viata sanatos.

Astfel, cei interesati sunt asteptati la punctul nostru medical din Parcul Astra pentru un consult medical profesionist si GRATUIT, oferit de elevii nostrii!